Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

5000 Kadro İstiyoruz

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Okul öncesi forum tarafından başlatılan bu kampanya okul öncesi eğitimcilerinin sesini duyurmak amaçlıdır.Tüm üyeler fikrini açıklayabilir,neden kadro istediğimizi anlatabilir.

Kampaya mesajınızın anlaşılır olması,mesaj sonuna isim soy isim yazılması,Türkçe kurallarına uygun şekilde yazılmasını,tartışma yaratılacak sözlerden kaçınılmasını rica ederiz.
Aksi mesajlar sileneceği gibi tekrarı halinde kullanıcı siteden uzaklaştırılır.

Tepki Skoru
0
Selçuk bey, önemli bir konuya değinmişsiniz. Kadro olayı okulöncesi öğretmenlerinin kanayan bir yarası.Gün geçtikçede büyüyen bir yara. Çünkü her yıl yeni mezunlarla birlikte kadro hayali bir adım daha uzaklaşıyor.Herkes bir hayal içinde okulunu büyük bir gayretle bitiriyor ama önümüze KPSS çıkıyor ve bu engeli aşmak çok güç oluyor. Atamalarda yetersiz sayıda oluyor.Ben Anadolu Ünv. den mezun oldum. Okula başlar başlamaz yapılan seminer sonucundaki sınavda başarılı oldum ve göreve başladım. Anadolu Ünv. ile bakanlık arasında yapılan protokol geregince bizler okulu bitirdiğimizde kadroya geçeceğimiz söylenmişti ama olmadı .Şu anda görevde 8. yılım ve kadroyu hakkettiğimi düşünüyorum.İnşallah konu başlığında belirttiğiniz gibi 5000 atama yaparlar da büyük bir azim ve gayretle çalıştığımız mesleğimizde layik olduğumuz yerlere gelebiliriz.

H.Gülçin ÖZKUŞAKSIZ

Tepki Skoru
0
okul öncesi öğretmenlerine açılan öğretmen kontenjanının yetersizliği gözler önünde.. mezun olup bekleyen yada haketmediği ücretle çalışmak zorunda olan bir sürü öğretmen var.. yetkililer duymalı bu sesi...
zeynep değer okul öncesi eğitim öğretmeni

Tepki Skoru
0
eğitimin kalitesini artırmak adına,daha rahat bir kafayla çalışmak,emeğimizin karşılığını almak için gibi gibi bir sürü neden için 5000 kadro istiyoruz....

Tepki Skoru
0
eğitime değer, öğretmene değer için kadrolaşma istiyoruz. yanlız bunları sadece biz okul önceciler okumayalım sesimizi duyurmaya çalışalım. istanbuldan şeyda aydın

Tepki Skoru
0
önemli bir konuyu ele almışsınız.helede şu günlerde.bir yandan okulöncesi eğitimin önemi anlatılıyo,yaygınlaştırılmaya çalışılıyo hatta zorunlu hale getiriliyor.öte yandan ihtiyacın çok çok altında kadro veriliyo.gerisi usta öğreticilerle tamamlanıyo.buna oldum olası karşı çıkıyorum.usta öğretici sayını azaltıp kadrolu alsa neyse.sen oku ünv yi kazan 4 yıl git gel bir emek ver ve herşey kpss ve ondan sonra kadroya takılsın.madem okulöncesi eğitim bu kadar önemli o zaman daha kaliteli bir eğitim için kadroyu yüksek tut.

Tepki Skoru
0
hiç bir bölümde galiba bu kadar çeşit öğretmen yok.kadrolusu,usta öğreticisi,sözleşmelisi.bu ayrımlar eğitimi olumsuz etkiliyor.muhakkak kriterler kesin olmalı.sürekli anasınıfları açılıyor,ama öğretmen alımı çok az.git gide kalite düşüyor.5000 kadro şart.
Nuran ORBAY

Tepki Skoru
0
ya zaten usta öğretıcı olarak bırıde bensem lıse mezunlarını calıştırmazlarsa yeterınce kadro olacagına emınım

İLKAY ŞENEL

Tepki Skoru
0
Okul öncesi eğitimden yararlanmak isteyen çocuklarımızın hakettikleri eğitimi alabilmeleri,hiçbir ayrım yapılmadan tüm çocukların bu eğitimden yararlanabilmeleri için bu alanda kadrolaşmaya ihtiyaç vardır. NURAY TÖRNÜK

(ayrıca selçuk hocam [adı için yaşamak, her nefeste adını solumak ve sevdası için toprağa düşmek] bu anlamı büyük ve anılar arasında kalmış dörtlüğü paylaştığınız için teşekkürler.)

Tepki Skoru
0
selçuk hocam çok önemli bir konuya değinmişsiniz bizler yıllarca okuyup mesleğimizi yapabilmek için birçok emek veriyoruz ve çaba gösteriyoruz .bizde artık bu emeklerimizin karşılığını alıp atamalarmızın sorunsuz olmasını istiyoruz. herkesin isteklerinin karşılıksız kalması dileğiyle....

Tepki Skoru
0
Huzurlu,yarın kaygısı yaşamadan ,emeğimizin karşılığını alarak mesleğimizi yapmak istiyoruz.Bizlere verilecek haklarla ve daha fazla okul öncesi öğretmenine kadro verip sınıf açılırsa okul öncesi eğitim ne kadar gerekli olduğunu yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle daha iyi gösterebileceğimize inanıyorum.
Umarım sesimizi duyan birileri olur....

BURCU BALIOĞLU
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ

Tepki Skoru
0
Lİse Mezunlarindan Önce Ünİversİte Mezunlarinin Kadroya Alinmasini İstİyorum. Zaten Ülkemİzde YetİŞen ÖĞretmen Adaylari Hakettİklerİ StatÜye Sahİp DeĞİller. Bİz Lİseden Mezun Olanlari İŞe Alirsak,zaten Yeterİnce Ünİversİte Mezunu AÇikta Bu Bİrİncİ Sorun. İkİncİ Sorun İse Zaten Zamaninda Zİraat FakÜltesİnden Mezun Olanlar Bİle ÖĞretmen Olarak AtanmiŞ Kİ Bİz Şuan Bu Durumdayiz. ÖĞretmene Gereken DeĞerİn Verİlmesİnİ İstİyoruz.zaten Bu Ünİversİteyİ Kazanincaya Kadar Ne Sikintilar Çektİk. Ünİversİteye GeldİĞİmde Ne Kadar Yetersİz OlduĞumu Anladim. Lİse BİtİrmİŞ Bİrİne GeleceĞİmİz Olan Çocuklari Nasil Emanet Edelİm.???
Sİbel Berkİl

Tepki Skoru
0
Diğer atamalar lise mezununu kabul etmezken bizlere yapılan büyük haksızlık.Özel kurumlarda bu durumu çok güzel kullanıyorlar.

Tepki Skoru
0
devletin az parayla çok insan çalıştırma politikasına hayır diyorum.Hak eden hak ettiği yerde olsun diyorum lise ve üniversite arasındaki farkı artık herkes görsün diyorum.Hak ettiğimiz kadroları üniversite mezunları olarak alalım diyorum

Tepki Skoru
0
Gerçekten değinilmesi gereken bir konuydu Selçuk bey.Öncelikle bunun uçun size teşekkür ederim.Aslına bakarsanız kadroyu biz istememeliyiz onlar zaten vermiş olmayıldı.Hala bizleri bu duruma düşürdükleri için bir parça da olsa mantıklı düşünemiyorlarsa bizim açıklamalarımızdan sonra bunu yapacaklarını da pek sanmıyorum.Kadro neden verilmeli çünkü kadrolu olmayan öğretmenin kafası rahat olmaz ,kendini tam anlamıyla işine veremz Sonuç:işinin hakkını veremz nihayi sonuç:eğitim istenilen hedefe ulaşamaz.Neden daha çok kadro verilmeli?bunu belgelemeye gerek yok sanırım.Okulöncesi eğitim seviyesini yükseltiyorsak bunun için yeni anasınıfı açılıyorsa yeni öğretmene de ihtiyaç vrdır ki bu da yeni atama demektir.Peki neden okulöncesi eğitime bu kadar önem vermeliyiz.Yani bu zamana kadar vermediğimiz o geç kalınmış önemi neden vermeliyiz?Çünkü eğitimin en büyük açığı olan temelden eğitimi ve kritik dönemlerin eğitimde ne kadar önemli olduğu gerçeğini atladığımız için.....için için için eğitim için okulöncesi eğitim okulöncesi eğitim için de kadrolu öğretmenler istiyoruz.kadrolu öğretmen olmak istiyoruz...Sözleşmeli öğretmen Dilek ...

Tepki Skoru
0
Artık çoğu insan okulöncesi eğitimin çocuklar üzerindeki olumlu etkisi hakkında bilinçlenmiş durumda..bunun aksini idda eden hiçbir fikir olamaz..peki geleceğimizin garantileri olan çocuklarımız üzerinde bu kadar olumlu etkiye sahip bir eğitim neden gerekli ilgi ve yardımları göremiyo acaba..ben inanıyorumki mesleğimizde yaşadığımız bazı problemleri çoğalarak ve sesimizi daha fazla duyurarak aşacağız..

Senelerdir bu yolda alın teri dökmüş ama maalesef istediği karşılığı alamamış binlerce öğretmen adayı arkadaşlarımız var...bu kadar öğrenci eğitim ve öğretime açken bu arkadaşlarımız nasıl oluyorda açıkta kalıyorlar!!!sadece kendi memleketimde bile bünyesinde anasınıfı olmayan o kadar çok ilköğretim varki...neden bu okullarada anasınıfı açılmayıp hem tayin bekleyen arkadaşlarımız hemde diğer okullarda kontenjan dolduğu için bu eğitimden yararlanamayan öğrencilerimiz mağdur ediliyor..çevreme baktığımda çoğu özel okullarda,aynı eğitimden geçtiğimiz ve aldığı parayı azlığından dolayı hiçte haketmeyen arkadaşlarımı görüyorum..üniversitelerimizden mezun olurken mesleki anlamda hepimizinde hayalleri aynıydı..ama şimdi nedense çalıştığımız koşullar çok farklı..bunun nedeni sadece 3 saatlik bir sınav mı? (kpss)
bu arkadaşlarımızın aramızda olamamasının bir başka sebebide emekliliği çoktan gelmiş fakat hala çalışmakta ısrar eden öğretmenlerdir..lütfen artık biraz insaflı olalım ve genç beyinlere yer açalım...
ben hem kendi adıma hemde tanıdığım ve benimle aynı fikirde olan birkaç öğretmen arkadaşım adına konuşuyorum ki,artık herkes üstüne düşen görevi yapsın ve bu yanlışlar kimsenin hakkına girmeden biran önce düzeltilsin...çünkü bizler en az bizim kadar döktüğü alın terinin karşılığını alması gereken BU ARKADAŞLARIMIZI ARTIK YANIMIZDA GÖRMEK İSTİYORUZ....

Sezİn Ekİcİ
OkulÖncesİ ÖĞretmenİ

Tepki Skoru
0
Lise mezunların çalıştırılması,usta öğretci ve sözleşmeli öğretmenlerin çalıştırılmasından ziyade lisans mezunu öğretmenlerin kadroya alınmasını istiyoruz. Bende usta öğreticiyim ama bir kaç yıl sonra okulum bittiğinde herkes gibi bu sıkıntı beni de sizi de bulacaktır. Bu yüzden tüm usta öğretici ve okuyan öğrenci arkadaşlar geç olmadan destek olmanızı isteriz... teşekkürler...

Okul öncesi eğitimin hakkı ile yapılabilmesi ve okul öncesi eğitimin değer kazanması için 5000 kadro şart...

MEDİNE FİDAN
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF OKUL ÖNCESİ ÖĞRT. ÖĞRENCİSİ

Tepki Skoru
0
Yeterli kadronun verilmemesi, konuya yeterli önemin verilmemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bu gidişle 79 yaşında emekliliği hayal bile edemiyorum, umuyor ve diliyorum ki bir an önce konuya gereken önem verilirde herkes bir an önce hakettiği yerlere gelir. Kaın sağlıcakla

hatice parlak (okul öncesi öğretmeni)

Tepki Skoru
0
Okul öncesi eğitiminin gereğinden ve önemli olduğundan bahsediliyor yakında zorunlu yapılacağı söyleniyor ama hala 400 kadrolu öğretmen alınıyor.
Ben 4 yıldır kadrosuz usta öğretici olarak çalışıyorum ve çoğu haktan mahrumum. İşinize gelmezse çalışmayın çalışan olur diyorlar. Çözüm bu kadar basit.
2 yıldır hayatım berbat oldu kpss ye çalışacağım diye.Valla bıktık bu eziyetten. Birileri bu işi bir çözüm bulsun artık.
Ben kpss den iyi bir puan alamadığım için kadroya giremiyorum (öğretmenlik yapma vasfım yok yani) ama ücretli öğretmenlik yapabiliyorum. İnşallah bu durum biranevvel çözümlenirde herkes hakettiğini alır. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Serap Gökhan

Tepki Skoru
0
5000 kadro çocuklarımızın geleceği için aslında küçük rakam okul öncesi eğitimin şart kılınması gereken ülkemizde ne yazıkki okullaşma oranı çok az evet bir şeyler yapmak gerek çocuklarımızın doğru eğitime ihtiyaçları var ama ne yazıkki bir sürü okul öncesi öğretmenliği mezunu öğretmen arkadaşımız açıkta.bizlere 5000 kadro verilimeli çocuklarımız doğru eğitilmeli.
AYŞE PINAR KAYA -ÇİĞDEM KORKMAZ

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.