Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ŞİDDET İÇEREN PROGRAMLAR KALDIRILSIN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tepki Skoru
0
selcukaydin' Alıntı:
MouSTaPHa83' Alıntı:
programlama bilmiyorum. ama bilen biri varsa yapabilir. o zaman sanirim yeteri kadar etkili olur.
Kardes kpss den sonra detaylı olarak yapabilirim.Ondan önce sanırım pek vakit bulamam ama bulursam daha öncede yapmaya çalışırım.Bu şekil yaparsak daha etkili olur sanırım.Katılım da çok olur.
evet. ilgin icin tesekkurler. sen de olmasan ne yapacaz valla :D

Tepki Skoru
0
hussel' Alıntı:
ya tamam şiddet içerikli programlara karşıyız ama ya bilinçsizce ve sadece çocuk oyalansın diye izleten ve oyunlara izin veren aileler onlar ne olacak????

eger yazdigim yaziyi okuduysan ben programcilardan ve kanallardan cok aileleri elestirdim...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar her türlü desteğe varım umarım amacımıza ulaşırız :) şimdiden teşekkürler....

Tepki Skoru
0
kesinlikle kaldırılmalı çünkü çocukların gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor. örneğin şimdi tv de miniklerin diploma törenini gördüm ve çok hoşuma gitti. şiddet içeren konulardan biz büyükler bile etkileniyorsak çocukların nasıl etkileneceğini söylememe gerek yok heralde...
Bir ara hatırlarsınız o çizgi filmlerden ve dizilerden etkilenip kendilerini balkondan atan çocuklar mı ararsınız,kendini peri zannedip uçacağını düşünerek yataktan yada yine balkondan atlayanları mı...
bu konuda yapılması gereken en önemli şey çocuklara olumlu model olmak ve tabi ki aileleri bilinçlendirmek...
Bizim buradaki yazılarımızla bu programların kardırılmayacağını düşünen arkadaşlarıma sesleniyorum.BAŞARMANIN YARISI İNANMAKTIR!!!

Konuya verdiğiniz önem için teşekkür ediyorum.
Özgehan

Tepki Skoru
0
umarım etkili bir sonuç alınabilir
ben en azında duyarlı insanların buna tepkisiz kalamayacağıinancındayım ve sizlerde tebrik ediyorum bu güzel çalışmaiçin
SİZLERE GÜVENİYORUM BAŞARICAZ.

Tepki Skoru
0
bu konuda ben okuldayken en büyük desteği velilerimden almıştım...bazı dizilerin izlenmemesi gerektiğini velilerle görüşmeler yaparak onlara anlatmıştım.sınıftada öğrencilerime bunun nedeni anlatarak dizilerin izlenmesini yasaklamıştım.çokta etkili olmuştu...şiddet içeren ve çocukları olumsuz yönde etkileyen dizi ve programlar konusunda öncelikle ailellerin bilinçlendirilmesi gerekir...bu konuda bende elimden geleni yapmaya hazırım...

Tepki Skoru
0
şiddet içierikli programlar tabiki kaldırılsın. Öğrencilerimde bunun zararlarını bire ibr gözlemliyorum ve yetişen nesil beni ürkütüyor.benim ve bütün eğitimcilerin bu konu üzerinde daha fazla durmaları gerektiğini düşünüyorum.bu konunun ciddiyetini bu konuda söz sahibi yerlere de hatırlatmak ve gereken müdahaleyi yapmaları için zorlamak gerekiyor.

Tepki Skoru
0
şiddet içiren programları bizde istemiyoruz bir polat alemdar yada etrafımızda sürekli küfür dolu çocuklar görüyorum yıkarım dağırım diye başlayıp küfürle biten kelimeler her geçen gün daha ufak çocukların dillerinde

Tepki Skoru
0
Çocuk ve gençlerin oldukça etkilendiği şiddet içeren programlar daha huzurlu bir toplum için geleceğimiz için kaldırılmalıdır.
Yoksa çevremiz dünyadan kopmuş, kendisine ve çevresine zarar veren insanarla dolup taşacak...

Tepki Skoru
0
Arkadaşlara katılıyorum. Artık çizgi filmlerde bile küfürler var. Annenin içi rahat oluyo nasıl olsa çizgi film izliyor diye ama çocuk bir sürü yanlış şeyler öğreniyor.Bence anne çocuğuna izleteceği çizgi filmi önceden izlemeli. yada beraber seyretmeliler.

Tepki Skoru
0
Şiddet içeren programlar çocuklara büyük ölçüde zarar veriyor. Basit bir örnek verecek olursak: staj yaptığım okulda geçen yıl çocuklar serbest zaman etkinliklerinde legolardan silahlar yapıp birbirlerini vuruyordu, birbirlerine Polat, Memati diye sesleniyorlardı. Oyunlarına bu derece yansıyan şiddetin psikolojilerini nasıl altüst ettiğini siz düşünün artık...:10: Ama tek suçlu medya değil bence,ailelerin bilinçli olması ve çocuklarına seçme hakkı tanımadan önce kendileri programları elemeliler.

Tepki Skoru
0
Herkese katılıyorum. Şiddet içerikli programlar kaldırılsın ! Bizde bunların örneklerini çoçuklarımızda hergün görüyoruz. Bizim bile bakmaya dayanamadıgımız filmleri izleyen gençlerimiz ve çocuklarımız var..Bu geleceğimiz için büyük bi risk LÜTFEN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM !!! (SERAP)

Tepki Skoru
0
şiddet içeren programlar kaldırılsın çünkü bugün eğitim, insanlarda kalıcı davranış değişiklikleri yapmayı amaçlıyorsa
1.bu davranışlar televizyon gibi bir cihaz tarafından değil eğitimciler tarafından yapılmalı
2.yapılan bu kalıcı değişiklikler asla hergün izlediğimiz gibi saldırgan ve mutsuz insanlar yaratmamalı
3.bu çocukların gelecekte bizleri yönetecek kişiler olabilecekleri düşünülmeli.(başkanları şiddet programları izleyerek büyüyen ülkelerin şu an yaptıkları salcırganlıklar yazıkki kıtaları bile aşıyor.)

Tepki Skoru
0
ben de şiddet içeren proğramlara karşıyım. sizinle paylaşabileceğim bir anım var bu konuda.bir gün otobüste gidiyorum yanıma çocuklu bir bayan oturdu. çocuk 5 yaşalarında elinde de tabanca var. annesine tabncayı kurmasını söyledi ben de dayanamayıp bak o zaralı bir oyuncak insanları öldürüyor deyince ne dese beğenirsiniz sus yoksa ölürsün sen benim kim olduğumu biliyor musun? dedi ben de sen kimsin dedim dediği şey; ben POLAT hani ÇAKIR var ya onun adamı. şok oldum bu sözleri duyduğumda...

bence de şiddet içeren proğramlar çocuklara izletilmemeli... bunu da ancak aileleri bilinçlendirerek yapabiliriz... hepimize kolay gelsin...

Tepki Skoru
1
size başımdan geçen bir olayı anlatmak isterim.anaokulunda öğrencilerim serbest zamanda oyun oynarken erkek grubunun oyunları dikkatimi çekti.
ellerinde legodan yaptıkları silahlar,bıçaklar,kılıçlar çok dikkat çekiyordu.
ve hepsinin isimleride ben polat alemdar'ım,ben spiderman'im.bu çocuklar bu yaşlarda böyle filimleri izliyip bu hareketleri yapmaya başladıysalar.gelecekte onları bekleyen kötülükleri aklıma getirmek bile beni korkutuyor.işte çocukların bu yaştan bunları görmemeleri için şiddet içeren programların kaldırılması gerekiyor.ben 2-3-4-5-6 yaşlarındaki çocukların beyinlerinin yıkanmasını istemiyorum.bu çocukların kabadayı gibi davranıp küfür etmesini istemiyorum.BU PROGRAMLAR KESİNLİKLE KALDIRILMALI... ( GÖKÇE )

Tepki Skoru
0
bu konu için bir cok sebep gosterilebilir.mesela;staj yaptıgım okulda br sınıfın öğrencileri (erkekler)toplanarak kendılerıne isim takmıslar (bu ısımler ŞİDDET :( içeren cok tanıdık bır filmden))oyunlarınıda adını aldıkları karakterler gibi yapmaya calısıyorlar.maalesef bu cocuklar 6 yas anasınıfı öğrencileri lütfen irilerinin sesi çıksın artık.

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar bu konuyu nasıl olmuşsa atlamışım çok özür diliyorum.ben şöle bir öneri getirmek istiyorum.zannerdesem türkiyenin dört bir yanından üyemiz var hepimiz bir olup aileleri biliçlendirsek herkes okulunda bir toplantı yapsa ama aynı güne ayarlamaya çalışalım.etkili bir sunumla aileler anlatalım bir power point sunumu hazırlayalım hep birlikte sonra toplantı hakkında konuşurz özel okullarada özel okullar birliği başkanı ile ulaşabiliriz.mesela şuan üyemiz olası lazım özlem arkadaşımız kongrede çizgi filmlerin çocuk üzerine tkisi hakkında araştırma yapmıştı ve çok etkileyici bulguları vardı onlarıda işin içine katarak bir sunum yaptıkımı önemli bir kitleye ulaşabilirz bence hem veliler arasında mutlaka bize tv kanallarına ulaştıracak kişiler bulur onların yardımıyla bu işi halledebiliriz mesela ulaştığımız ailelerden herbiri rtüğü arasa bence birşeyler olur ne dersiniz?

Tepki Skoru
0
Boyle bir konuda sanirim tum egitimciler olarak ayni fakirleri paylasiyoruz. Ozellikle erkek cocuklarimiz siddet iceren programlarin cok etkisinde kaliyorlar. Kesinlikle buna izin verilmemeli, dur denmeli diye dusunuyorum. Saglikli bir toplum, iyi yetistirilmis bireyler icin, bu gidisin onune gecilmeli...

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Temsilciler toplantısında ilk icraatlarımızdan biri bunla ilgilenmek olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle