Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yıl sonu ve 23 Nisan için tüm gösteri fikirleri - rondlar ve oyunlar

Tepki Skoru
0
arkadaşlar benim anasınıfında bir gösteri düzenlemem lazım neler yapabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim

Tepki Skoru
0
nasıl ve ne için olduğunu söylersen yardımcı olmaya çalışırım

Tepki Skoru
0
23 nisan da ve anneler gününde anasınıfı olarak gece düzenlememiz gerekiyor. neler yapacağımı şimdiden belirlemek istiyorum .şimdiden teşekürler.

Tepki Skoru
0
etkinlikleri paylaşıyoruzu araştırsan bu konu hakkında değişik şeyler bulursun.

Tepki Skoru
0
arkadaşım senin düşündüklerine daha çok zaman var,2. dönem başında çalışmaya başlasan daha iyi olmazmı.Hem telaş etme mutlaka güzel birşeyler yaparsın

Tepki Skoru
0
burcu doğru söylüyorsun daha çok var fakat ben belde de çalışıyorum merkeze gidiş gelişim çok zor oluyo neler yapacağımı belirlersem her merkeze giittiğimde almam gerekenleri alırdım aynı zamanda bu benim ilk gösterim olcak o yüzden biraz tedirginim

Tepki Skoru
0
Arkadaşım
Geçen sene 23 Nisan'da Dünya çocuklarını canladırdık. farklı kültürden 9 ülkenin kostümleriyle beraber o kültürlerin müziklerini ve kültürün bilinen dans veya (örn ispanyol flamenco) hareketleriyle (örn- japonlar bir iki karete hareketinden sonra meşhur selamlrını verir) bir gösteri düzenledik. ben de bir ilçede çalışıyorum ilçenin stadında yapmıştık. oyunumuz hareketleriyle kostümleriyle çok beğenildi. kaymakam gösteriden sonra okula gelip bizzat tebrik etti. Eğer aynı okulda çalışmasaydım mutlaka tekrar o oyunu hazırlardım. 23 Nisan'ın anlamını en güzxel şekilde açıklayan bir oyun. Her kültürün çocuğu müziği ve hareketleriyla kendini tanıttıktan sonra bir Dünya kıyafeti giydirilen bir çocuğun etrfaında halka olunup el ele tutuşarak şu şarkıyı söylerler:
Biz bu dünyanın çocukları / olsada dilimiz farklı
Yüreğimiz karşıdır savaşa / Ellerimiz uzanır barışa
Biz bu dünyanın çocukları / olsada rengimiz farklı
Yüreğimiz karşıdır savaşa / Ellerimiz uzanır barışa

23 nisan için erken . Ama oyunu hazırlamak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Tepki Skoru
0
denisse' Alıntı:
ben 23 nisan için flemenco yapmayı düşünüyorum çocuklarla... gibsy kings in şarkılarını kullanacağım... hareketli ve az söz var... eğlenceli ve güzel olacak kanaatimce denemeni tavsiye ederim zaten çocukların yapabileceği harejetlerden oluştuğu için flemenco basit olur çokda zorlanmazsın...

başarılar
Flamenco yu nasıl yapacağını biraz anlatabilir mısn Denisse mümkünse. biz de geçen sene ispanyol olan çocuklarımıza yaptırmıştık. ispanyol kız geniş eteğiyle erkeğin etrafında dönerken erkek oturarak onu alkışlıyordu sadece. her kültüre 1 dk ayırmak zorunda olduğumuz için pek ayrıntılı yapmamıştık eğerr bidliğin güzzel figürleri varsa ben de bu sne yaptırmayı düşünürüm..

Tepki Skoru
0
arkadaşlar yazdığınız oyunları biraz anlatabilir misiniz?

Tepki Skoru
0
ben yapmak isterim bunu bu sene bana yardımcı olursanız sevinirim

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar halay delilo misket tarzı halk oyunları öğretseniz daha iyi olmazmı kendi kültürümüzü çocuklara empoze etsek daha iyi olur kanımca yüzlerce halk oyunumuz dururken neden başka arayışlara giriyoruzki ha bunu faşistlik olarak algılamayın lütfen.. isteyen olursa bu oyunları kameraya çeker paylaşa bilirim ben öğrenclerime halay öğrettim ve müthiş alkış aldı.. Kültürümüz çok zengin arkadaşlar biraz gayret gösterirsek çok daha fazla anlam katarız eminim..

Tepki Skoru
0
halacocukarda' Alıntı:
  Arkadaşlar halay delilo misket tarzı halk oyunları öğretseniz daha iyi olmazmı kendi kültürümüzü çocuklara empoze etsek daha iyi olur kanımca yüzlerce halk oyunumuz dururken neden başka arayışlara giriyoruzki ha bunu faşistlik olarak algılamayın lütfen.. isteyen olursa bu oyunları kameraya çeker paylaşa bilirim ben öğrenclerime halay öğrettim ve müthiş alkış aldı.. Kültürümüz çok zengin arkadaşlar biraz gayret gösterirsek çok daha fazla anlam katarız eminim..
Kesinlikle hak veriyorum. faşistlik olarak da değerlendirmedim zaten. özellikle halay basit figürlerle öğretilebilir.
öğrencilerinize oynattığınız oyunu bizimle paylaşabilirsenız çok iyi olur. şimdiden teşekkürler.

Tepki Skoru
0
halacocukarda' Alıntı:
arkadaşım gerçekten haklısın bende halk oyunları çalıştırmak istiyorum.yardmcı olabilir misin?

Tepki Skoru
0
aysun ne tarz bi şey yaptırmayı düşündüğünü ben tam anlamasım arkadaşım onu yazsana bana ona göre yardımcı olmaya çalışırım hadi öpüyorum bu arada nasılsın?

Tepki Skoru
0
iyiyim yelizcim canım sene sonunda 23 nisan da bide o.ö.e. şenliğinde çocuklaın göster hazırlaması gerekiyo bende yapacağım oyunları şimdiden planlamak istiyorum benim aradığım oyunlar hareketli ve sözsüz olması lazım müzik kullanabilirim okulda mikrofon sorunu olduğu için konuşmalı bişeyler yapamıyorum sen nasılsın şimdi nerde çalışıyosun kib öptüm

Tepki Skoru
0
denisse' Alıntı:
empatik' Alıntı:
Flamenco yu nasıl yapacağını biraz anlatabilir mısn Denisse mümkünse. biz de geçen sene ispanyol olan çocuklarımıza yaptırmıştık. ispanyol kız geniş eteğiyle erkeğin etrafında dönerken erkek oturarak onu alkışlıyordu sadece.  her kültüre 1 dk ayırmak zorunda olduğumuz için pek ayrıntılı yapmamıştık eğerr bidliğin güzzel figürleri varsa ben de bu sne yaptırmayı düşünürüm..
bir kız bir erkekli oval duracaklar önleri açık müzük başlayınca kızlar iki adım öne çıkacak ve dansa başlayacaklar.. önce sağ el yukarıdan aşağıya sonra sol el aşağı dogru inecek sonra benim seçtiğim müzik orda hareketlenio... sonrada benim onlara tabirimle popolarını sallayacaklar.:D:D bir yandan da eteklerini sallaycaklar... sonra dediğim müzikte inanılmaz hareketli güzel bir bölüm var.. orası giriyor orada sola dönüp kızlar yan bir duruşla tek ayaklarını parmak ucu yapıp ellerini havaya kaldırıyorlar ve el çırpmaya başlıyorlar.... daha sonra o kısım geçiyor ve bir yerde harika bir ritm giriyor.. oradada öne doğru kalçalarını sallayarak geliyorlar ve elleri yanda ellerinide sallıyorlar.. :D:D ve benimkilere bayıldım çok iyi beceriyorlar ben yapamaz demiştim ama.. :D:D sonra dediğim noktaya hepsi geldiğinde saçlarını savuruyolar kızlar...  daha sonra iki tane balerin olan kız öğrencim var olar gelio öne ve onların dansı çok iyi kapanış dansı yapıyorlar iki erkekle...  diğer erkekleri sorarsan onlarda belli yerlerde ritm tutup diğer yerlerde devamlı dans ediyorlar elleri havada 1 sağ bir sol şeklinde.. :D:D:D umarım iyi betimlemişimdir.. :D:D
TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM . GÜZEL BETİMLEMİŞSİN.
DENEYECEM . UMMARIM BENİMKİLER DE BAŞARIR.

Tepki Skoru
0
deniz çok güzel anlatmışsın :D :D nasıl bi müzik kullandın elinde varsa yollayabilir misin?

Tepki Skoru
0
halacocukarda' Alıntı:
Kesinlikle sana katılıyorum...Bizim sorumluluğumuz çok büyük bence..yabancı dansları öğretmemek değil benim düşüncem. Önce kendi kültürümüze ait olanları bir öğrensinler, neyin ne olduğunu bilsinler.sonra filemenko da yapsınlar, salsa da, sambada...

Bahsettiğiniz gibi hocam, yardımcı olursanız, gösterinizi paylaşırsanız sevinirim...Saygılar...

Tepki Skoru
0
halacocukarda' Alıntı:
Mümkünse ben istiyorum...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.